logo
O nás

Název stránek iQuentin pochází z písmene i, jenž je zkratkou information a Quentin, křestní jméno režiséra Tarantina.

Doména je přesměrovaná na náš server o rychlosti připojení k internetu 6Mbit/s pro Download a 1Mbit/s pro Upload. Tato rychlost je bez agregace.

Základem serveru je základní deska firmy Intel s 8 GB RAM, procesorem Intel Core2Duo 2.4GHz. Jako operační systém používáme Ubuntu Server v8.04 LTS, který je nainstalován na 80GB SATA disku.Virtuální stroje jsou pak nainstalovány na 5 250 GB SATA, které jsou zapojeny v RAID-5.

Popis jednotlivých strojů:

  • Main Server: Toto je základní server. OS je Ubuntu Server v8.04 LTS a běží na něm VMWare Server v 1.0.7 a Nagios pro monitorování služeb jednotlivých aplikací a celých systémů.

  • Web Server: Tento virtuální stroj běží na Ubuntu Server 8.0.4, je na něm mimo jiné nainstalován Apache v2.2 a slouží pro běh internetových stránek a jako ftp server.

  • Mail Server: Tento virtuální stroj běží na Ubuntu Server 8.0.4 a je na něm nainstalován Open-Xchange Hyperion Editon v0.8.6.5 a Help-Deskový systém Bugzilla v3. Slouží jako poštovní server a helpdeskové centrum pro zákazníky naší firmy.

  • Db Server: Tento systém běží také na Ubuntu Server 8.0.4 a je zde nainstalován Oracle Express 10g, MySQL 5 a CRM systémy HiperGate a OpenCRX.

  • File Server: Tento systém běží na Ubuntu Server 8.0.4. a je zde nainstalována SAMBA pro přístup k souborům přes SFTP a WebDISK pro webový přístup.